Motosiklet Kazaları Nasıl Önlenir?

  Motosiklet, kimileri için tutku, kimileri için sadece bir korku, kimileri içinde trafikten kurtulmanın bir yolu… Çoğu zaman sürücü için özgürlüğün kapılarını açan motorlar, olası bir kazada insanı ölümle burun buruna getirebiliyor. Trafikten kurtulmak, rüzgâra karşı gitmenin tadına varmak ve özgürlüğü iliklerine kadar hissetmek için motoru tercih edilen motor sürücüleri, aynı zamanda birçok kazanın sebebi … Daha Fazla Oku »Motosiklet Kazaları Nasıl Önlenir?

Doğru Bilinen Yanlışlar…

“Benden Söylemesi”  Gidonu ve gaz kolunu çok sert tutmak.  Seyir halindeyken çok yakına, aşağıya bakmak.  Kendi kişisel limitinden hızlı gitmek.  Öndeki motorcuyla aynı hızda gitmeyi marifet sanmak. Ana yol çizgisi üzerinde giderek, anlamsız bir eylemde kendini ispatlamaya çalışmak. Öndeki motorcuyu veya aracı yakın takip etmek. Grup içinde sürerken kendi güvenli çizgisinden sürmek yerine fermuar düzenini … Daha Fazla Oku »Doğru Bilinen Yanlışlar…

Merhaba!

“Motosikletleri Fark Edin” Derneği, adından da anlaşılacağı gibi, ülkemizde bulunan tüm Motosiklet Sürücülerinin Trafikte Fark edilebilmesi için Ankara da kurulmuş Farkındalık Yaratma Derneğidir. Özellikle altını çizerek belirtmek isteriz ki; Motosikletleri Fark Edin Derneği Bakanlar Kurulunun 15.06.2012 tarih ve 2012/3324 sayılı kararı ile “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsündedir. Amacımız; sadece motosiklet kullandığı için mağdur olan binlerce … Daha Fazla Oku »Merhaba!